Výprodej vzorkovny v Příbrami, slevy až 80%, každý pracovní den od 8:00 do 16:00, nebo na e-shopu v kategorii Výprodej

Jak vybrat sprchovou vaničku?

Pokud vaše koupelna prochází rekonstrukcí a vy chcete sprchový kout, určitě přemýšlíte, jaká sprchová vanička by byla ta nejlepší. Zapomeňte na studené vaničky z dob minulých a vyberte si kvalitní provedení z litého mramoru. Oblíbené jsou čtvercové sprchové vaničky o rozměru 900×900 mm, ale pokud máte dostatek místa zvolte obdélníkové tvary o velikosti 1 400×900 mm, 1200×900 mm nebo 1000×800 mm, naopak do menších koupelen jsou pak vhodné vaničky asymetrické.

 

Na co se zaměřit

Tvar

Tvar vaničky volte podle velikosti prostoru, který máte k dispozici. Vybrat si můžete z různých provedení.

  • Obdélníkové vaničky jsou velmi oblíbené, zpravidla se dávají do větších koupelen. V nabídce máme velké množství rozměrů.
  • Čtvercové vaničky šetří místo, ale zároveň zajistí pohodlné sprchování.
  • Sprchové vaničky čtvrtkruhové jsou ideální do menších koupelen, zaoblený tvar je vhodný pro úsporu místa.
  • Asymetrické vaničky vypadají pěkně v atypicky řešených koupelnách. 
  • Pakliže váš prostor neodpovídá žádnému rozměru sáhněte po vaničce z řady MITIA, kterou lze řezem upravit dle potřeby.

Sprchová vanička IRENA HI14090 1400x900 mm, hladká   GELCO s.r.o. Sprchová vanička MITIA PMC12080 černá profilovaná          Sprchová vanička RIVA GR12090L 1200x900 mm, hladká  Sprchová vanička LARCA PL008 800x800 mm, profilovaná

Hloubka

Hloubka sprchových vaniček GELCO se pohybuje od 20 mm do 50 mm. Všechny vaničky GELCO jsou nízké, proto se do nich pohodlně vstupuje. Jestliže potřebujete bezbariérovou sprchu, zvolte vaničku zapuštěnou do podlahy.

Design

Vzhled vaničky přizpůsobte stylu vaší koupelny. U nás najdete velký výběr minimalistických modelů s čistými liniemi, ale také si můžete objednat barevnou vaničku dle vzorníku RAL. Velmi oblíbené jsou pak vaničky MITIA v bílé, šedé nebo černé barvě.

Instalace

Sprchové vaničky GELCO můžete položit na podlahu, zapustit do podlahy, což umožní bezbariérový přístup nebo podezdít a obložit  a některé lze instalovat na nožičky a s čelním panelem v barvě vaničky. 

Sprchové vaničky jsou velmi praktické. Dobře se čistí, umožňují pohodlný vstup do sprchového koutu, montáž je rychlá a dno vaničky je již vyspádované, takže neřešíte, že vám někde zůstává stát voda.

 

U nás se na kvalitu můžete spolehnout, ale zde je důležitá také pečlivá montáž. Proto doporučujeme svěřit usazení sprchové vaničky odborníkům na vodu.

Snad vám byly tyto tipy užitečné, pokud byste si ale stále nevěděli rady s výběrem, rádi vám s ním pomůžeme.